Tradičný Salaš v Slovenskom raji

O Salaši Salaš Čingov bol otvorený 29. mája 1965. Nachádza sa v malebnom prostredí národného parku Slovenský raj, obkolesený krásnou prírodou. Jeho výhodná poloha umožňuje hosťom uskutočňovať výlety do blízkeho i vzdialenejšieho okolia po turistických chodníkoch. Jednou z najobľúbenejších turistických zastávok v okolí je Tomášovský výhľad, z ktorého je vidieť do doliny Bieleho potoka, na Prielom Hornádu a na Vysoké Tatry.Možnosti Salaša

Vďaka výnimočnému prostrediu je náš salaš jedinečným miestom pre organizovanie rodinných osláv, firemných akcií, krstín, 1. sv. príjmaní, birmoviek, smútočných posedení, či menších svadieb. Na tieto účely je hosťom k dispozícii reštaurácia s krbom s kapacitou 45 miest alebo zelený salónik s kapacitou 15 miest. Počas teplých dní si u nás môžete posedieť aj na letnej terase.

  • tradičné slovenské jedlá
  • príjemné prostredie v prírode
  • výhodná poloha v Slovenskom raji
  • možnosť ubytovania
  • možnosť organizovania slávnostných akcií


História

Salaš Čingov bol otvorený 29. mája 1965. Salaš bol mnoho rokov vlastníctvom tunajšieho družstva, no od roku 1994 je pod ochrannými krídlami terajších majiteľov, ktorí sa ho snažia stále zveľaďovať, aby sa naši hostia u nás cítili príjemne.

Salaš Čingov a jeho premena v čase.

Salaš Čingov a jeho premena v čase.

Pohľadnica znázorňujúca Salaš Čingov z roku 1970

Pohľadnica Slovenského raja z roku 1970.